Home > Kredi Hesapla > Anapara Ertelemeli Kredi Hesaplama

Anapara Ertelemeli Kredi Hesaplama

Kredinizin ödeme planı hazırlanırken isteyebileceğiniz bir seçenek de anapara ertelemeli kredi seçeneğidir. Bu kredi türünde kredi hesaplama yapacağınızda bilmeniz gereken bir kaç şey vardır.

Taksit hesaplamalarında değişiklik yaparak sadece ödeme şeklinizi değiştirebilirsiniz. Toplamda geri ödeyeceğiniz tutar değişmez.

Diğer bilmeniz gereken şey ise anaparanızı erteledikçe ödediğiniz tutar sadece faiz tutarıdır. Kredinizin kalan anaparasını hesaplamak istediğinizde çektiğiniz tutarın ertelediğiniz süre boyunca sabit kaldığını görürsünüz.

Bu tarz hesaplamaları yapan kredi hesap makineleri internette çok yaygın değil. Ancak paylaşan siteler de yok değil. Taksit hesaplamalarınızda bu seçeneği göz önünde bulundurmanız ödeme kolaylığı açısından kredinizi daha erken çekmenizi sağlayabilir.

Ancak bankalar belli bir vadeden sonrasına anapara ertelemeli kredi seçeneğini kullanmanıza izin vermek istemeyebilir. Çünkü bu kredi hesaplamada çektiğiniz tutarı uzun süre ödemezsiniz. Bankalar bu durumu ödemeden kaçmak için kullandığınızı düşünebilir. Ödeme gücünüzün yetersiz olmasından dolayı da bu taksit hesaplama yöntemine başvurduğunuz sonucuna ulaşabilir. Mantıklı sebeplerle bankalara isteğinizin sebebni açıkladığınızda zorlukla karşılaşmazsınız.

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. November 26, 2010 at 11:39 pm

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: