Home > Kredi Hesapla > Ev Değerinin Tamamına Kredi Kullanmak

Ev Değerinin Tamamına Kredi Kullanmak

1 Ocak’tan itibaren yürürlüğe girecek yeni uygulama ile artık ev değerinin tamamına kredi kullanmanız imkansız hale gelecek.

Önümüzde hala 10 gün olduğu düşünülürse iyi yapılan bir kredi hesaplaması ile ev değerinin tamamına kredi kullanmanız mümkün olabilir. Gerekli evrakları hazırlamanız halinde kredi sürecinin 3-4 gün içinde tamamlanması sayesinde başvurmak için hala 1 haftalık bir süreye sahipsiniz.

Yeni uygulama yürürlüğe girene kadar hala ev değerinin %85’ine ya da %95’ine kredi veren bankaları tercih edebilirsiniz. Gelir durumunuzun izin vermesi halinde kalan tutarı ihtiyaç kredisi ya da ipotekli finansman kredisi ile tamamlamanız mümkün.

Bu planlardan birinde ilerlemeyi düşünüyorsanız banka görevlisini durumdan haberdar edin. İzlemek istediğiniz yollar banka tarafından da bilinir. Bu yüzden düşündüğünüz yola engel olacak uygulama düzenine sahip bir bankada planlarınız suya düşebilir. Zaman kısıtlı olduğu için görüştüğünüz bankalara kredi hesaplamanızı detaylı olarak anlatın.

Birçok bankayı aynı anda araştırmak zor geliyorsa kredi danışmanı adı verilen uzmanlara başvurabilirsiniz. Sizin günlerinizi alabilecek piyasa araştırmasını birkaç saat içerisinde tamamlayarak uygun fiyat ve banja seçenekleri ile karşınıza çıkacaklardır.

Unutmayın önümüzdeki 10 gün içerisinde kredi kullanmazsanız istediğiniz evin tamamına kredi kullanmanız mümkün olmayacaktır. Küçük harcamalar size büyük adımlar attırabilir.

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: