Home > Kredi Hesapla > Kredi Kartlarına Dikkat Edin

Kredi Kartlarına Dikkat Edin

Kredi kartları ile ilgili unutmamanız gereken ilk kural kredi kartının bir “ödeme aracı” olduğudur. Tekrar etmekte fayda var. Kredi kartı borçlanma aracı değil, ödeme aracıdır.

Evlilik, eğitim vb sebeplerin dışında kullanılan tüketici kredilerinin çok büyük bir kısmı ne yazık ki kredi kartı borçlarını kapatmak için kullanılmakta. Konut ve taşıt gibi spesifik kredileri bir kenara bırakırsak kredi kartına taksit ile çok fazla ürün alabilmektesiniz. Peşin + 12 taksit gibi bir imkan ile satın almak istediğiniz ürün için sanal bir gelir yaratılmakta ve siz para biriktirmeden bu ürünün faydasını kullanmaktasınız.

Konut kredisi olsun, taşıt kredisi olsun, standart tüketici kredisi olsun kredi hesaplaması yaparken dikkat edilecek önemli unsurlardan birisi de bu sebeple kredi kartları riski. Kredi taksitlerini düzenli öderken satın almaya karar verdiğiniz bir cep telefonunun kredi kartına eklenen taksitleri bir kaç ay sonra başka ihtiyaçlar ile birlikte ödeme güçlüğüne düşmenize sebep olabilir.

Kredi hesaplarında bu riski de düşünmek zorundasınız. Göz ardı edilecek ufak riskler ileride sizin ödeme güçlüğüne düşmenize sebep olabilir.

Advertisements
  1. No comments yet.
  1. No trackbacks yet.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s

%d bloggers like this: